Welcome
Search
Events
Gminne Centrum Kultury | ul. Stanisława Moniuszki 2 / róg Nowodworskiej

Kambodża znana i nieznana - wystawa fotografii

Event runs from Jun 23, 2014 to Aug 31, 2014 (Łajski)

The vernisage will take place at Jun 23, 2014 7:00 PM
Pomysł wystawy fotograficznej Kambodża - znana i nieznana narodził się już w trakcie naszej marcowej podróży po tym niezwykłym i egzotycznym kraju. Przejechaliśmy kraj od granicy z Tajlandią w Poypet, przez Battambang dojechaliśmy do stolicy kraju Phnom Pehn, następnie odpoczęliśmy w nadmorskim kurorcie Sihanoukville. Dalej nasza droga wiodła przez starożytne ruiny Sambor Prei Kuk, skąd wzdłuż brzegów jeziora Tonle Sap udało się dotrzeć do wymarzonego Siem Reap i wyczekanego kompleksu świątyń Angkor Wat – wspominają autorzy wystawy. Kambodża w naszych oczach i sercach jest serdecznym, gościnnym, egzotycznym, ale przyjaznym krajem. Jej mieszkańcy, spadkobiercy i potomkowie Królestwa Khmerów – tych którzy stworzyli Angkor, a jednocześnie dziedzice wspomnień po Czerwonych Khmerach – tych którzy stworzyli pola śmierci, okazali się wspaniałymi gospodarzami tego biednego, skorumpowanego, a jednak pięknego i pociągającego kraju. Udało się nam obejrzeć wspaniałe zabytki i współczesne pałace oraz miasta, a także codzienność biednych, zapracowanych, a jednak szczęśliwych i uśmiechniętych ludzi – podsumowują swoją podróż Katarzyna i Marek Stor.
Ateliora na Facebook Visit us on Facebook or Google plus and learn more about events and competitions connected with our portal before others.
Creative Commons Our service allows for including a copyright notice in each photograph based on the Creative Commons solutions. Click on the logo to learn more about the international Creative Commons project.