Welcome
Search
Events
National Geographic | Warszawa, Polska

10. Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic

Event runs from Jun 1, 2014 to Aug 31, 2014 (Polska)

Wielki Konkurs Fotograficzny organizowany przez National Geographic Polska to największe i najpopularniejsze wydarzenie tego typu w Polsce. Konkurs był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, m.in. przez miesięcznik Press.  Centrala National Geographic Society w Waszyngtonie nadała mu tytuł Best New Product Launch Campaign2005 oraz uhonorowała nagrodą Brand Promotion Consumer Focus Award w 2010. Konkurs stał się inspiracją dla Towarzystwa National Geographic, które już od 2006 roku organizuje jego międzynarodową edycję.

Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic to wyjątkowe wydarzenie w świecie fotografii i to zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. To konkurs, który przed wieloma fotografami otwiera nowe możliwości, a za jego sprawą w ciągu ostatnich lat na polskim rynku objawiło się kilka nowych talentów
mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna National Geographic Polska.

 Na zwycięzców jak co roku czekają cenne nagrody, ale wierzę, że największym wyróżnieniem jest publikacja w magazynie z żółtą ramką oraz możliwość współpracy z National Geographic w przyszłości. Trzymam kciuki za tych, którzy wezmą udział w jubileuszowej edycji konkursu i wierzę, że poziom nadesłanych zdjęć będzie wyjątkowo wysokidodaje Martyna.

 Jury konkursu

 

TOMASZ TOMASZEWSKI

Przewodniczący Jury, wybitny i nagradzany fotograf, współpracuje z magazynem National Geographic od 25 lat, a od 1999 r. jest konsultantem generalnym jego polskiej edycji. Członek m.in. Związku Polskich Artystów Fotografików oraz American Society of Magazine Photographers. Publikował zdjęcia na łamach: Stern, New York Times, Time, Vogue, Die Zeit. Autor wystaw w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Polsce i na Madagaskarze.

MARTYNA WOJCIECHOWSKA 

Dziennikarka i podróżniczka, redaktor naczelna magazynów National Geographic Polska, NG Traveler i Kaleidoscope. Od 1998 roku związana z telewizją TVN, dla której zrealizowała m.in. program "Misja Martyna" oraz popularną serię dokumentalną "Kobieta na krańcu świata". Pierwsza Polka na mecie rajdu Dakar (2002), druga Polka w historii, która zdobyła Koronę Ziemi.

WOJCIECH FRANUS

Dyrektor artystyczny National Geographic Polska, zajmuje się również opracowaniem graficznym książek podróżniczych. Wcześniej pracował w "Gazecie Wyborczej", w agencji fotograficznej "East News" i w tygodniku "Polityka". Z zamiłowania – specjalista od rewitalizacji fotografii historycznej.

ADAM BALCEREK

Nagradzany w Polsce i za granicą fotograf mody oraz reklamy, podróżnik. Publikował w Moves New York, Glamour, Prestige France oraz Vogue China. Jego prace zdobyły wiele prestiżowych nagród w Polsce i za granicą. Autor licznych projektów charytatywnych związanych z fotografią, takich jak warsztaty Photography For Nairobi, polegające na tworzeniu miejsc pracy oraz walce z niewolnictwem w Afryce.

GRZEGORZ LEŚNIEWSKI

Przyrodnik  z wykształcenia, fotograf z zamiłowania, uwieczniający piękno polskiej natury. W 2005 roku został odznaczony tytułem Fotografa Roku, przyznawanym przez Związek Polskich Fotografów Przyrody. Jako jedyny Polak został zaproszony do projektu Wild Wonders of Europe, ukazującego dziedzictwo przyrodnicze naszego kontynentu.

MACIEJ NABRDALIK

Członek prestiżowej amerykańskiej agencji VII. Nagradzany w konkursach fotografii prasowej, m.in: NPPA The Best of Photojournalism, Pictures of the Year International, Grand Press Photo. Laureat nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, juror Grand Press Photo 2012. Jego zdjęcia były prezentowane na wystawach w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Włoszech, Francji, Niemczech, Czechach i Polsce.

RAFAŁ OLEJNICZAK

Dziennikarz radiowy i telewizyjny, fotograf, menadżer. Dyrektor Radia ZET, ZET Gold oraz Chilli ZET. Jako fotograf specjalizuje się w fotografii ulicznej. Jest m.in. autorem albumu "Pierw(s)i w Polsce" (nowatorski projekt charytatywny dla wydawnictwa National Geographic). Autor trzech wystaw: "Lokalne historie" (Warszawa, 2003), "Podejrzane przypadki" (Warszawa, 2008), "Wszystkie niewłaściwe momenty" (wystawa w Warszawie pod patronatem National Geographic, 2013). Dzieli życie między trzy wielkie pasje: radio, fotografowanie i podróże.

Zasady konkursu

 Zdjęcia można zgłaszać od 1 czerwca do 31 sierpnia przez stronę www.wkf.national-geographic.pl

Konkurs organizowany jest w 5 kategoriach:

- KRAJOBRAZ

- LUDZIE

- ZWIERZĘTA                                                                                                                                                                             

- FOTOREPORTAŻ

Kategoria specjalna SAMSUNG:

- NAJSZYBCIEJ DO DOSKONAŁOŚCI

W każdej kategorii uczestnicy mogą zgłosić maksymalnie po 5 zdjęć.

W kategorii FOTOREPORTAŻ należy zgłosić sekwencję od 3 do 6 fotografii.

Jury w pierwszym etapie obrad wyłoni finalistów, a następnie przyzna: Grand Prix Konkursu oraz jedną nagrodę główną i po dwa wyróżnienia w każdej kategorii. Nazwiska laureatów i zwycięskie fotografie opublikowane zostaną na łamach listopadowego numeru National Geographic Polska, który ukaże się 30 października.

 

Nagrody

LAUREAT GRAND PRIX

- Aparat Samsung Smart Camera NX30 z wymienną optyką, z obiektywem Samsung 18 - 55 mm f/3,5 - 5,6 OIS III

- Obiektyw Samsung S1650ASB

- Obiektyw Samsung W16NB

- Obiektyw Samsung T50200IB

- Tablet Samsung Galaxy Note PRO

- Monitor Samsung UHD 28” 590

- Karta SD Samsung PRO 64GB

 

LAUREACI PIERWSZYCH MIEJSC WE WSZYSTKICH KATEGORIACH

- Aparat Samsung Smart Camera NX300 z obiektywem

- Tablet Samsung Galaxy Tab PRO 10.1

- Karta SD Samsung PRO 64GB

 

WYRÓŻNIENI WE WSZYSTKICH KATEGORIACH

- Aparat Samsung Smart Camera NXF1

- Smartfon Samsung Galaxy Note 3 5,7” z rysikiem S-PEN

- Karta SD Samsung PRO 64GB

 MECENASEM KONKURSU I FUNDATOREM NAGRÓD JEST FIRMA SAMSUNG.

 National Geographic Polska

 National Geographic to legenda wśród magazynów, z historią sięgającą 125 lat wstecz.

Za tytułem stoi największe towarzystwo naukowe na świecie, które do tej pory sfinansowało 10 tysięcy grantów. To dzięki Towarzystwu National Geographic odkryto między innymi legendarne miasto  Inków Machu Picchu, wrak Titanica, szkielet superkrokodyla w piaskach Nigru.

National Geographic to pismo dla ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach, poszukujących rzetelnych i aktualnych informacji, ceniących wybitną fotografię i dbających o ochronę środowiska.

Na jego łamach można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach archeologicznych i paleontologicznych, niezwykłych kulturach, przyrodzie, historii, medycynie. Porusza także tematy społeczne i polityczne, opisuje konflikty, problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych.

www.national-geographic.pl

WIĘCEJ INFORMACJI UDZIELA:

JADWIGA MATELSKA, 600 101 258, jadwigamatelska@swobodapr.pl

AGENCJA SWOBODA PR na rzecz NATIONAL GEOGRAPHIC POLSKA

 

Ateliora na Facebook Visit us on Facebook or Google plus and learn more about events and competitions connected with our portal before others.
Creative Commons Our service allows for including a copyright notice in each photograph based on the Creative Commons solutions. Click on the logo to learn more about the international Creative Commons project.