Welcome
Search
Events
Skład Solny | Na Zjeździe 8

Jadwiga Sawicka "Głosy w głowie - obrazy, kolaże, fotografie"

Event runs from Apr 11, 2014 to Apr 24, 2014 (Kraków)

The vernisage will take place at Apr 11, 2014 8:00 PM
"Głosy w głowie chcą się wypowiedzieć. Czasami wygląda na to, że będą to wypowiedzi pełnym zdaniem, literackie, że słowa i zdania ułożą się w jakąś narrację. A czasami wychodzi na jaw, że to nie osobiste, odautorskie refleksje, tylko urywki zdań z różnych źródeł, że jeśli opowiadanie to tak niekompletne, że właściwie go nie ma jeszcze, albo już się skończyło, albo kontynuowane jest gdzie indziej.

Czasem to materia chce się wypowiedzieć; kolory się mieszają w interesujący sposób, pęknięcia i reliefy coś sugerują, kruszą się malowniczo, układają się w kształty, mapy czy pejzaże. Do pełnej wypowiedzi jednak nie dochodzi, zostaje ona w głowie; tam powstaje pełny obraz i całe opowiadanie". Jadwiga Sawicka
Ateliora na Facebook Visit us on Facebook or Google plus and learn more about events and competitions connected with our portal before others.
Creative Commons Our service allows for including a copyright notice in each photograph based on the Creative Commons solutions. Click on the logo to learn more about the international Creative Commons project.