Welcome
Search
Events
Towarzystwo Polsko-Węgierskie i Dom Kultury LSM | DK LSM, ul. Konrada Wallenroda 4a, Lublin

Wystawa fotografii – Márta H. Csongrády „Puszta Hortobagy”

Event runs May 20, 2014 (Lublin)

The vernisage will take place at May 20, 2014 5:00 PM
Towarzystwo Polsko-Węgierskie zaprasza na wystawę fotografii Márty H. Csongrády "Puszta Hortobagy" do Domu Kultury LSM przy ul. Konrada Wallenroda 4a w  Lublinie. Wstęp wolny, zaprszamy!

Marta Csongrady od siedemnastu lat prowadzi Galerię Kenezy w Debreczynie, organizując także regularnie wystawy w Galerii Matyas w Hajduszoboszlo i w Galerii Dziecięcej w klinice DOTE. Jej pierwsza indywidualna wystawa odbyła się w 1981 roku – odtąd miała ich ponad 150: w wielu galeriach na Węgrzech, a także w Finlandii, Estonii, Niemczech, Francji i Rumunii. Jest członkinią kilku węgierskich i międzynarodowych związków twórczych.

 „W jej fotografii zgodnie koegzystują niebo i piekło, światło i ciemność, kolory żywe i pastelowe, bliskość i oddalenie, świat „mikro” i „makro”, ciepło i chłód, to, co intymne, i to, co przerażające. Niczym w muzyce barokowej i romantycznej te skrajności zaczynają współbrzmieć, a potem zgrywają się, dochodząc do pełnej harmonii w obrazie.”


Foto. Marta Csongrády
Ateliora na Facebook Visit us on Facebook or Google plus and learn more about events and competitions connected with our portal before others.
Creative Commons Our service allows for including a copyright notice in each photograph based on the Creative Commons solutions. Click on the logo to learn more about the international Creative Commons project.