Welcome
Search
Events
Galeria Sztuki Najnowszej Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wlkp. | ul. Pomorska 73

Tomasza Konarta "My Family 1999"

Event runs from May 31, 2014 to Jun 29, 2014 (Gorzów Wielkopolski)

The vernisage will take place at May 31, 2014 5:00 PM
Właściwości i siła fotografii mają podstawowe znaczenie dla twórczości Tomasza Konarta. Rozpoczęty kilkanaście lat temu projekt My Family jest swoistą grą z fotografią, a w rezultacie egzemplifikacją uwikłań, które nieuchronnie czekają na każdego, kto „bawi” się fotografią. Punktem wyjścia był pochodzący z antykwariatu zbiór rodzinnych zdjęć. Konart znalazł je w Toronto, wkrótce po przeprowadzce do tego miasta. Nowi znajomi byli przekonani, że zdjęcia obcych ludzi są portretami jego rodziny. Jak sam twierdzi, nie wyprowadzał ich z błędu. Przeciwnie, z czasem zaczął nadawać ciągle anonimowym ludziom imiona i tworzyć im życiorysy. Stopniowo, jak zauważył, podobizny ze starych fotografii zaczęły zastępować w jego pamięci twarze realnych krewnych.

Więcej o autorze i jego twórczości dowiecie sie tutaj http://www.mosart.pl/page3315
Ateliora na Facebook Visit us on Facebook or Google plus and learn more about events and competitions connected with our portal before others.
Creative Commons Our service allows for including a copyright notice in each photograph based on the Creative Commons solutions. Click on the logo to learn more about the international Creative Commons project.