ZSkuza | Tokarnia - Muzeum Wsi Kieleckiej

User #7064 - ZSkuza
Author ZSkuza
Title #218814 - Tokarnia - Muzeum Wsi Kieleckiej
Caption
Session
Exposure 1/4s f/13 ISO 100 -0.3 EV 18mm
White balance Automatic
Exposure program & metering mode Aperture priority, Pattern
Model SONY DSLR-A380
Lens
Software GIMP 2.8.2
Photo created at 2013-07-15 17:25:56
Uploaded 2013-07-19 00:46:05
Geoposition LAT :
LON :
ALT :
Attractiveness 0
Views 0
Share
Copy link to this photo
Copy link to gallery
Copy link to slideshow
Copy the selected link in your clipboard by using keyboard shortcuts CTRL + C and paste it in your target location using CTRL + V
About author
(ID:7064)
See
Latest added public images
Welcome
Comments and rating help
Rate photo
Rating 1.8
Composition 1
Technique 5
Artistry 1
Conception 1
Emotion 1
Your rating
Common rating 1.8 (Rating amount : 1)
You have to be logged in to post comments and rate photos.
You can login or sing up here.
Ratings list
Rate photo
Add comment help
(Maximum characters: 1024) You have 1024 characters left.
Comment
 
User comment(s)
avatar
azot
2013-07-20 12:45:21
gruby błąd z tymi meblami :) bo i urodziwe i coś warte.
i całe szczęście , że masz takie wspomnienia. wręczsuper.
nie mam rodziny na wsi, ale jeździłem kiedyś do wujka na ziemie odzyskane. wieś pgr-owska. tam mógł tylko zamieszkać , później już nie chciał wracać do siebie czyli do warszawy. o, kochany to nie był skansen-pocztóweczka, a zwykła bieda w blokach , plus jakieś stare chatki w których dawało się mieszkać. nic więcej.
kupa ludzi osiedlonych na siłę, raczej skłóconych. o przyjaźniach nic nie wiem, ale pewnie były. mam nadzieję ,że były. później, wsie przez które jechałem też zbytnim optymizmem mnie nie napawały. podobnie mam z działkami, których jeszcze trochę zostało. i które straszą mnie tu i ówdzie :)
gdzieś w głębi duszy, pewnie tęsknię za taką wsią o której piszesz, a która dla mnie jest tak samo mityczna jak kwiat paproci.
jak będziesz w wawie, to dawaj znać. połazimy :)
avatar
Zdzisław Skuza
ZSkuza
2013-07-20 09:44:42
Aha, babcia miała piękne rzeźbione dębowe meble, do dziś pamiętam. Takie jak w skansenie. Jak mi szkoda, że kiedyś wyrzucono je i zastąpiono gównianymi meblościankami z płyty paździerzowej :(
avatar
Zdzisław Skuza
ZSkuza
2013-07-20 09:21:50
Azot, nie nie zgadzam się, że "no, może i tak . ale tak naprawdę to wyglądało znacznie gorzej. to jest wersja eksportowa wsi polskiej . czyli takiej, której nie było , nie ma i nie będzie - niestety."
Ja miałem babcię na wsi jeździłem do niej jeszcze w latach 60. przed elektryfikacją ;) Właśnie pamiętam lampy naftowe, chleb prawdziwy z pieca chlebowego i jak to wszystko wyglądało. Raki łowiliśmy w ilościach masowych w czystej rzece z ojcem.
To prawda, że takich takich wsi już nie ma, ale namiastka wspomnień jest w parkach etnograficznych. Nie było gorzej, dawniej wieś tętniła życiem, teraz jest gorzej... zniknęły krowy, kury a chleb i mleko kupuje się w sklepie.
Ciekawy jestem Twojej Warszawy :) Jak będę się wybierał, to dam znać :)
avatar
azot
2013-07-19 23:07:03
no, może i tak . ale tak naprawdę to wyglądało znacznie gorzej. to jest wersja eksportowa wsi polskiej . czyli takiej, której nie było , nie ma i nie będzie - niestety.
wszyscy lubimy się oszukiwać .
kiedyś z jednym zagraniczniakiem łaziłem i znudziło mnie to łażenie okropnie. drugiego już chytrze powiozłem na stadion X lecia ( jarmark europa) wieczorem . żywego ducha,śmietnik , papiery latały w powietrzu . fajnie - malowniczo , odludnie i surrealistycznie . niech chłop ma trochę tej wawy, której nikt mu nie pokaże. coś co zapamięta. tak sobie pomyślałem.
no i raczej zapamiętał - nie chciał wysiąść z samochodu :)))) 3 dni odreagowywał w cywilozowanych markietach, aż sobie marynarkie kupił w promocji :))
a, ja już nie muszę się tłuc z turystami po mieście, jako warszawski przewodnik, po miejscach ciekawych i wartych zobaczenia. rodzina mnie z tego obowiązku zwolniła dożywotnio.
= :D

ps. jak wpadniesz, to dobrowolnie pokażę ci taką warszawę, że padniesz z wrażenia :)
avatar
Zdzisław Skuza
ZSkuza
2013-07-19 21:58:19
Azot, jesteś jak ten dziadek, który mówi do wnuczka - kiedyś nie było Internetu, a w wnuczek na to - a ile godzin? ;))
To nie takie odległe czasy, wbrew pozorom ;). Elektryfikacja zakończyła się w latach 60-tych. cześniej były świece i lampy naftowe. Ludzie mieszkali często w jednej izbie, spali na piecu, dom służył za warsztat pracy i spali na przypiecku. Często w drugiej części chałupy były krowy :)
No pewnie, że w czasach, kiedy my ganialiśmy z dzidą za niedźwiedziem po puszczy, w międzyczasie zdołały już upaść wielkie cywilizacje, ale to nie powód do wstydu ;)
P.S.
Różne truchła też lubię i opowieści wampiryczne ;)
avatar
azot
2013-07-19 17:27:19
suchedniów ? no, dwór raczej fajny , ale co w chatach ?
zydle, wiązka słomy na klepisku i palenisko ?
nie lubię takich miejsc. skansenów, riun pomalowanych,
właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że nie byłem w zamku warszawskim :) raz byłem na wawelu i nic tam nie było fajnego, a nawet portale drzwi oskrobane z farby , że niby takie klasyczne. w oryginale kolorowe, jarmarczne, ale widocznie wstydzimy się takich królów- prostaczków.
to omijam te atrakcje nieprawdziwe i podrasowane.
ale widziałem te mumie na g. św.anny ( popraw mnie jak coś mieszam ) w rozpadających się kreacjach . ooo, to było niezłe .
avatar
Zdzisław Skuza
ZSkuza
2013-07-19 14:00:47
To nie chata, ale wyposażenie dworu z Suchedniowa. Możesz sobie pozwiedzać, fajne wnętrza :)
http://swietokrzyskie.travel/spacery/064.html
avatar
azot
2013-07-19 13:31:44
chata prostego wieśniaka :)
który, po ciężkiej robocie w polu , lubił sobie pobrzdękać
szopena
https://www.youtube.com/watch?v=VYlCUNeskk4
Ateliora na Facebook Ateliora na Google Plus Visit us on Facebook or Google plus and learn more about events and competitions connected with our portal before others.
Creative Commons Our service allows for including a copyright notice in each photograph based on the Creative Commons solutions. Click on the logo to learn more about the international Creative Commons project.