Welcome
Search
News
WARSZTATY FOTOGRAFICZNE RED BULL MISTRZ OBIEKTYWU ZA NAMI
2017-02-07 09:45:12
news image

„Kopalnia wiedzy fotograficznej” – tak podsumował warsztaty jeden z uczestników. W sobotę 4 lutego 15 laureatów konkursu fotograficznego wzięło udział w wyjątkowym projekcie, w ramach którego mieli okazję współpracować z profesjonalistami w dziedzinie fotografii sportowej – Marcinem Kinem i Samo Vidic’em. Zdobytą wiedzę podczas warsztatów uczestnicy sprawdzili w praktyce podczas zawodów snowboardowych Oscyp Snowboard Contest 2017 w Białce Tatrzańskiej. Pełna galeria zdjęć z warsztatów dostępna na stronie redbull.pl/mistrzobiektywuW trakcie warsztatów Red Bull Mistrz Obiektywu uczestnicy mieli okazję pracować pod okiem zawodowych fotografów - Samo Vidic’a i Marcina Kina. Pierwsza część szkolenia składała się
z wykładu, na którym prowadzący opowiedzieli o swojej dotychczasowej pracy i tym, co jest dla nich najważniejsze w tej branży. Dodatkowo Samo i Marcin przygotowali dla uczestników zadanie, które polegało na zrobieniu reportażu z zawodów Oscyp Snowboard Contest, które odbywały się w sobotę 4 lutego w Białce Tatrzańskiej. „Robienie zdjęć podczas tego typu zawodów nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ jest wielu innych fotografów oraz widzów, więc bardzo trudno uzyskać czyste i piękne ujęcia.” – komentował zadanie Marcin Kin.

Następne uczestnicy dobrali sobie sprzęt patrona warsztatów - marki Canon, który mogli przetestować podczas części praktycznej, czyli zawodów snowboardowych. Sporo się nauczyłem jeśli chodzi o pracę w dużej grupie fotoreporterów. Praca w takiej ekipie polega na tym, żeby nie wchodzić sobie w kadri współpracowaś ze sobą.” - mówił  Mateusz Szachowski, jeden z uczestników warsztatów.

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE RED BULL MISTRZ OBIEKTYWU


Po zakończonych zawodach Samo i Marcin omówili zdjęcia, które powstały w trakcie dnia. Samo Vidic, który miał okazję wielokrotnie prowadzić warsztaty fotograficzne podkreślił, że bardzo lubi tego typu szkolenia - „Uwielbiam rozmawiać z uczestnikami, popychać ich, motywować i czasami kłaść na nich lekką presję, by zobaczyli jak to wygląda w prawdziwym życiu fotografa. Ważny jest każdy szczegół, nawet to jak należy zachowywać się podczas zawodów, fotograf musi być niewidzialny, ale przede wszystkim musi zrobić dobre zdjęcie.”.

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE RED BULL MISTRZ OBIEKTYWU


Chętnych do wzięcia udziału w projekcie Red Bull Mistrz Obiektywu było wielu – w ciągu dwóch tygodni zgłoszono ponad 1500 prac. „Najlepsze zdjęcia nadesłali eksperci w rożnych dziedzinach” mówił Marcin Kin i dodał Na warsztatach nastąpiła mieszanka stylów, szkół i punktów widzenia, co
z pewnością było walorem dodatnim i wszyscy się czegoś nauczyli od siebie, łącznie z prowadzącymi"
.

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE RED BULL MISTRZ OBIEKTYWU


Pełna galeria zdjęć z warsztatów dostępna na stronie:


https://www.redbull.com/pl/pl/snow/stories/1331843443919/red-bull-mistrz-obiektywu-galeria-uczestnikow

Ateliora na Facebook Visit us on Facebook or Google plus and learn more about events and competitions connected with our portal before others.
Creative Commons Our service allows for including a copyright notice in each photograph based on the Creative Commons solutions. Click on the logo to learn more about the international Creative Commons project.