Welcome
Search
News
Inspirujące, dwudzieste Targi FILM VIDEO FOTO
2017-03-30 12:26:40
news image

W terminie 6-8 kwietnia br., w Łodzi odbędą się XX jubileuszowe Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych. Największa impreza branżowa w Polsce po raz kolejny stanie się nie lada gratką dla wszystkich fanów sztuki filmowej i fotograficznej. Targi odbędą się w hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4.



Podczas tegorocznej edycji targów pojawi się blisko 130 firm, wśród których będą wiodący producenci oraz dystrybutorzy branży foto i video. Wystawcy zaprezentują bogatą oraz różnorodną ofertę sprzętu i akcesoriów fotograficznych, filmowych, audio - video oraz technologii multimedialnych. FILM VIDO FOTO jest doskonałą okazją do śledzenia najnowszych trendów, przetestowania szerokiego asortymentu produktów czy poznania nowości technologicznych. To także doskonałe miejsce do nawiązania i podtrzymywania kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń oraz dyskusji o zmieniających się trendach w branży.


 
© Marcin Pożoga


Targom FILM VIDEO FOTO tradycyjnie już towarzyszy wiele warsztatów, seminariów, prezentacji oraz spotkań, skierowanych zarówno do osób profesjonalnie zajmujących się fotografią i filmem, jak i do amatorów. Dzięki bogatemu programowi imprez towarzyszących każdy będzie mógł rozwinąć swoje umiejętności
i kompetencje podążając śladami najlepszych. 



© Marcin Pożoga
 


Pierwszy cykl warsztatów i szkoleń dotyczy fotografowania:


• 6 kwietnia w godz. 12.10 - 13.00 w Sali C na temat fotografii portretowej opowie Tomasz Tomkowiak, specjalizujący się w sesjach komercyjnych, a także zdjęciach typu glamour, beauty, fashion i nude.



 • 6 kwietnia w godz. 14.10 – 15.00 w Sali B Karol Nienartowicz przedstawi zainteresowanym jak wygląda fotografowanie niezwykłych zjawisk, biwakowanie
  w trudno dostępnych miejscach i trudy pracy fotografa górskiego. Na wykład zaprasza CEWE.

 • 7 kwietnia w godz. 16.00 – 17.30 w Sali D odbędzie się seminarium na temat pełnoklatkowych aparatów Sony i ich zastosowania w fotografii komercyjnej – gościem marki będzie Robert Wolański.



© Marcin Pożoga



• 8 kwietnia o godz. 11.10 w Sali B zapraszamy na „Odloty Hesji”, czyli spotkanie
ze Sławkiem „hesją” Krajniewskim, który opowie jak zrobić dobre zdjęcie, zachwycające różnorodnością i artystycznym podejściem – nie tylko lotnicze.



 • Przez wszystkie dni Targów zapraszamy na cykl warsztatów organizowanych przez markę Sony. W Sali D zainteresowani dowiedzą się: jak filmować aparatami Sony; jak wygląda praca Marka Arcimowicza dla National Geographic; jak fotografować zjawiska astronomiczne dowiemy się od Karola Wójcickiego.



© Marcin Pożoga



 • W Sali A, w godzinach 11.00 – 12.00 i 14.00 – 15.00 (6 i 7 kwietnia) oraz
  10.15 – 11.00 oraz 13.00 – 14.00 (8 kwietnia), Wiktor Franko przedstawi w czasie warsztatów organizowanych przez najlepszefoto.pl jak zrobić piękne malarskie zdjęcia
  i dlaczego sprzęt jest na użytek fotografa, a nie odwrotnie.

 • 6 kwietnia (o godzinie 16.10) oraz 7 kwietnia (13.10) w Auli odbędzie się spotkanie z Jackiem Boneckim, który wszystkim zainteresowanym fotografia mobilną opowie o tym, że smartfon jest pożytecznym narzędziem fotografa. Organizatorem jest marka LG Electronics.


 
© Marcin Pożoga


Kolejnym blokiem tematycznym będą warsztaty związane ze sztuką filmowania:


• 6 kwietnia o godz. 13.10 w Sali A o „Filmie lotniczym i wątkach lotniczych, czyli jak wygląda praca nad filmem” opowie kapitan pilot Wiesław Henryk Kwapisz.



 • Również 6 kwietnia, w godzinach 16.10 – 18.00, zapraszamy do Sali A na seminarium, podczas którego wszyscy zainteresowani pogłębią swoją wiedzę na temat specjalistycznych ujęć filmowych, ruchach kamery i dynamice w obrazie.  Organizatorem wydarzenia są WINMAR Specjaliści Foto-Video, Mastershot Film Festiwal oraz Cam-L Studio.


• 7 kwietnia w godz. 15.10 – 16.00 w Sali A ABC Filmowania®
i WINMAR Specjaliści Foto-Video poprowadzą spotkanie „Reportaż ślubny – jak to dobrze zrobić”, czyli  warsztaty filmowe związane z rejestracją filmu ślubnego.



 • 8 kwietnia, na temat użycia kamer GoPro w produkcjach filmowych opowie Wacław Mączyński z Poznańskiej Wytwórni Filmowej. Zapraszamy o godzinie 13.10 do Sali B.


 

© Marcin Pożoga

 


Wszystkich zainteresowanych nowościami dotyczącymi obróbki obrazu, pracy
z kolorem,  polecamy udział w warsztatach „Kolory pod Kontrola” organizowanych przez firmy Eizo, Olympus i Epson w dniach 6-8 kwietnia w Sali konferencyjnej C.


To nie koniec praktycznych technik związanych z pracą ze zdjęciami.

© Marcin Pożoga


• 6 kwietnia o godz. 10.15 i 16.10 oraz 7 kwietnia o godz. 11.00, podczas wykładu „Photoshop dla Fotografów”, Grzegorz Róg, ekspert portalu eduweb.pl, opowie
o nowościach i ciekawostkach w aplikacjach Photoshop, Camera Raw, Lightroom.



 • Jeżeli chcesz zarabiać na swojej pasji fotografując nie możesz pominąć spotkania
  z Arturem Radeckim właścicielem portalu wydrukjufotogarfie.pl - 6 kwietnia o godz. 12.10-13.00 w Sali A.



© Marcin Pożoga
 


Kolejną z atrakcji dla odwiedzających FILM VIDEO FOTO będzie cykl spotkań autorskich ze znanymi fotografami – m.in. ambasadorami czołowych marek:



 • 6 kwietnia, godz. 15.10, Sala A – Chris Niedenthal

 • 7 kwietnia o godz. 16.00 oraz 8 kwietnia o godz. 10.15, Sala B – Jacek Poremba

 • 6 kwietnia (15.30), 7 kwietnia (12.30) i 8 kwietnia (12.00), Sala D - Marek Arcimowicz.

 • 6 kwietnia (13.10) i 8 kwietnia (11.35) Sala C – Marcin Dobas


 
© Marcin Pożoga


 


Podobnie, jak w roku ubiegłym nie zabraknie „Strefy Sztuki”, czyli miejsca spotkań z artystami reprezentującymi różne oblicza fotografii oraz prezentującymi swój dotychczasowy dorobek artystyczny. Podczas jubileuszowej edycji będzie można spotkać się, m.in. z: Magdaleną Franczuk, Sonią Firlej, Pawłem Brzezińskim, Arcadiusem Mauritzem czy Yulią Krivich.


 
© Marcin Pożoga


Zwiedzający, po dawce informacji o najnowszym sprzęcie, oprogramowaniu będą mogli zapoznać się z wystawami fotograficznymi, które zostały przygotowane przez organizatorów i partnerów targów, m.in.:


•        Wystawa wizjonerów Olympusa


•        Wystawa zbiorowa gości „Strefy Sztuki”


•        „Our World Is Beautiful”


•        „Opolskie krajobrazy”



 • •        „Freckles” Agata Serge


 


© Marcin Pożoga

Szczegółowy program dostępny pod adresem: https://tiny.pl/g57bn


Pierwszy dzień targów (6 kwietnia) przeznaczony jest, jak co roku, dla profesjonalistów na spotkania biznesowe. W tym dniu targi będzie można zwiedzać na podstawie: zaproszeń, kart wielokrotnego wstępu dla profesjonalistów oraz akredytacji dziennikarskich.


 


© Marcin Pożoga 


 


Informacje praktyczne:


Miejsce: Hala Expo - Łódź, al. Politechniki 4, Łódź


Godziny zwiedzania:


06-04-2017 - od 10:00 do 18:00


07-04-2017 - od 10:00 do 18:00


08-04-2017 - od 10:00 do 16:00


Wstęp:


Bilet jednorazowy normalny (zakup online) ważny tylko 7 lub 8.04 - 15.00 PLN


Bilet jednorazowy normalny (zakup w kasie) ważny tylko 7 lub 8.04 - 20.00 PLN


Bilet rodzinny jednorazowy (2+1, 2+2) - zakup w kasie - ważny tylko 7 lub 8.04 - 35.00 PLN Karta dla profesjonalistów ( 3-dniowa - zakup on-line) - 30.00 PLN


Karta dla profesjonalistów ( 3-dniowa - zakup w kasie) - 40.00 PLN


Bilet jednorazowy ulgowy (zakup w kasie) ważny 7 lub 8.04 - 15.00 PLN


Dzieci do lat 10 bezpłatnie - 0.00 PLN



Ateliora na Facebook Visit us on Facebook or Google plus and learn more about events and competitions connected with our portal before others.
Creative Commons Our service allows for including a copyright notice in each photograph based on the Creative Commons solutions. Click on the logo to learn more about the international Creative Commons project.